Перевірка персоналу на поліграфі

Більшість співробітників брешуть як при прийомі на роботу, так і під час роботи, намагаючись прикрасити свої досягнення, і виставляючи себе в більш вигідному світлі. При цьому далеко не у всіх співробітників тільки позитивний досвід за плечима. Завдання будь-якої компанії виявити чи дійсно співробітник є професіоналом або ж він бреше. Перевірка персоналу на поліграфі як раз і дозволяє це зробити.

Чи справді поліграф так необхідний?

Сьогодні HR-менеджери придумують різні способи тестування співробітників. Це і різні стресові інтерв’ю, і несподівані питання, і складні технічні завдання. Але погодьтеся, немає ніяких гарантій, що інформація про співробітника буде відповідати дійсності. У зв’язку з цим перевірка персоналу на детекторі брехні це не чиясь примха, а скоріше необхідність.

Дана процедура буде корисна не тільки при прийомі не роботу нових кандидатів, але і для перевірки вже “старих” співробітників. Наприклад, при підозрі в:

  • обмані;
  • крадіжці;
  • шпигунстві;
  • шахрайстві;
  • поширенні комерційної таємниці;
  • псування майна і тп.

До того ж поліграф дисциплінує персонал, і дозволяє попередити протиправні дії. Завдяки детектору брехні можна уникнути значних збитків в майбутньому, а також знизити ризики неприємних ситуацій в компанії. Адже витративши масу часу і ресурсів на створення бізнесу, найменше хочеться втратити все через некомпетентного співробітника.

Як проходить перевірка?

Не так давно поліграф можна було зустріти тільки в фільмах про спецслужбах. Зараз же перевірити персонал на поліграфі може будь-яка компанія, організація або підприємство. Але важливо пам’ятати, що ніхто не має права змушувати співробітників пройти перевірку. Все здійснюється на добровільних засадах, і підтвердженням тому повинна виступати особистий підпис кандидата. В іншому випадку можуть виникнути проблеми з законом.

Що стосується самої перевірки, то до випробуваному підключаються спеціальні датчики, які фіксують психо-фізіологічні реакції організму на те чи інше питання. На початку тесту, кандидату задають кілька стандартних запитань, типу як вас звуть, ваш вік, чи є у вас діти і тд. Це потрібно, щоб “відкалібрувати” поліграф. Після чого в гру вступають питання, які цікавлять роботодавця. Тут важливо розуміти, що поліграфолог не тільки повинен вміти підключати датчики до людини, але і мати за плечима досить знань і умінь в області психології, медицини. В іншому випадку він не зможе винести об’єктивний вердикт. Варто зазначити, що перевірка на поліграфі не робить ніякого впливу на організм. Вона абсолютно нешкідлива і безболісна.

Якщо ви засумнівалися в конкретному співробітнику, або підозрюєте в протиправних діях весь персонал, тоді вам точно варто організувати перевірку на детекторі брехні.