Перевірка на поліграфі за запитом адвоката

Судова система в нашій країні далеко не ідеальна, і часом звинувачуються люди, які не здійснювали ніяких протиправних дій. Вони просто опинилися не в той час і не в тому місці. Що робити в таких випадках? Куди звертатися? Як довести свою невинність? Саме для цього і існує перевірка на детекторі брехні.

Для чого потрібна перевірка по запиту адвоката

Психофізіологічна експертиза із застосуванням поліграфа, може бути призначена судом або слідчим. Її проводять не тільки в кримінальних, а й в цивільних та адміністративних справах. Причому перевіряти можуть як підозрюваного індивіда, так і свідків з потерпілим.

Часто буває, що суд реагує відмовою на клопотання про проведення дослідження на детекторі брехні. Саме в такому випадку перевірка на поліграфі або психофізіологічне дослідження може бути проведено на вимогу адвоката. Причому звернутися можна як в державні установи, так і в незалежні організації. Перевірка на поліграфі за запитом адвоката проводиться з метою отримання висновку спеціаліста-поліграфолога, щодо тих чи інших питань.

Коли проводиться перевірка на детекторі брехні:

  • Якщо є явні протиріччя в показаннях учасників судового процесса.
  • Показанія учасників процесу суперечать іншим доказам (документам, речовим доказам, фото- і відео фіксації);
  • для прийняття відповідного рішення недостатньо доказів,
  • нема іншого способу отримати потрібну інформацію.

Після оголошення результатів, поліграфолог повинен супроводити свій висновок в суді.

Особливості перевірки на поліграфі за запитом адвоката

Перевірка на детекторі брехні за запитом адвоката є доказом, і може бути долучено до матеріалів справи. У свою чергу, фахівець, який надав висновок, як правило, допитується в суді.

Іноді перевірка на поліграфі проводиться тоді, коли адвокату самому потрібно знати, чи говорить його клієнт правду. Це потрібно для правильної побудови лінії захисту.

На сьогоднішній день, органи слідства можуть самі проводити дослідження на поліграфі, але тільки якщо випробуваний дав письмову згоду. Перевірка на детекторі брехні може проводитися в разі, коли немає доказів або їх недостатньо. На жаль, як показує практика, висновок відомчого поліграфолога практично завжди підтверджує версію слідства. У зв’язку з цим, дослідження за запитом адвоката – просто необхідних заходів для встановлення істинні. Адже пройти таке дослідження можна буде в незалежних структурах.

Зараз перевіритися на вимогу адвоката може кожен бажаючий, незалежно від того, звідки він. Це значно знижує ризики незаконного засудження, і дозволяє визначити правду, навіть там де це здавалося неможливим.